alien-army

vanzemaljac

PrijemPrijem  KalendarKalendar  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  

Delite | 

Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Ganderoleg
hunter nebula alien
hunter nebula alien

Muški
Broj poruka : 145
Godina : 109
Zanimanje : Sorcerer
Interes : BlackMagic, Necromancy...
Datum upisa : 20.06.2007

PočaljiNaslov: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Sre Jun 20, 2007 11:32 pm

Evo par screenova iz moje very low budget igre pravljene prema crtanoj seriji iz '80-tih "Masters of the Universe". Igra je jos uvek u fazi razvoja.

Pored mene na njoj rade jos dva lika:
Dodatni Level Designer(buraz kreatora ovog sajta) & lik za 'ziku Smile

Specificnost igre je ta da ce pored kompletnog 3D okruzenja svi likovi u igri biti 2D. Tako ce se najbolje ocuvati identitet originalnih karaktera iz same crtane serije. Videcemo kako ce proci citava stvar Smile

BTW- Igra je radjena na 3DGameStudio platformi koja koristi Conitec Engine baziran na Quake III Game Engine-u.

BTWBTW- Screenovi su u originalu 1024/768 ali sam ih zbog foruma shrinkovao na 800/600 (zato su malo mutni).

Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Superman
xilien alien

Muški
Broj poruka : 880
Godina : 31
Datum upisa : 15.10.2006

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Čet Jun 21, 2007 12:55 am

Ne izgleda lose iako je vlb i u ranoj fazi razvoja. Zelim ti uspeha.
Iako sam to veoma davno gledao, zar se radnja u "Masters of the Universe" uglavnom nije desavala u eksterieru(mozda gresim), tj. oce li biti eksteriera?
BTW spomenuo si sajt, ali nigde ne vidim da si ga naveo ili stavio link.

(\/)     
(xx)     
c(")(")
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://crtam4fun.deviantart.com
Ganderoleg
hunter nebula alien
hunter nebula alien

Muški

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Čet Jun 21, 2007 2:12 am

Hvala za podrsku- ovo su prvi screenshotovi koje sam izbacio na net Smile

Sajt 3DGameStudia je na adresi http://www.3dgamestudio.com/ a glavni MOTU sajt je na http://www.he-man.org/. Nisam jos uvek digao sajt za samu igru jer mi je glupavo da ista postavljam dok ne doguram bar do 50-60% citave stvari.

Sto se tice outdoorsa...nesto sam mislio da ga izbegnem ako budem do kraja u vlb modu- ako igra bude naisla na interes sponzora pa se iz downloadable-shareware proizvoda pretvori u retail proizvod onda je to skroz druga prica. Onda bih prosirio i tim i igru i sta god. Ovako je to manje-vise tipicna ds aplikacija predvidjena za Americko-Kanadsko shareware trziste.

Evo i par mojih 2D He-man koncept crteza. Mozda kasnije stavim i neke animacije ako budem imao vremena Smile

Nazad na vrh Ići dole
Vanzemaljac II
mysterian alien
mysterian alien

Muški
Broj poruka : 6
Zanimanje : Vanzemaljčev brat

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Čet Jun 21, 2007 4:13 am

Citat :
Pored mene na njoj rade jos dva lika:
Dodatni Level Designer(buraz kreatora ovog sajta) & lik za 'ziku

To sam ja

Uzgred,ja radim na nivou koji je smesten u podzemni svet.

Nazalost,trenutno ne mogu da ponudim nijedan screenshot. No
Nazad na vrh Ići dole
vanzemaljac
Alien army leader
Alien army leader

Muški
Broj poruka : 3298
Godina : 25
Zanimanje : dizanje tegova
Interes : kompovi i ostala tehnika
Datum upisa : 12.10.2006

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Čet Jun 21, 2007 2:30 pm

ja imam onaj 3d prostor sto s radio u game makeru i one animacije sto si radio od he mana
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.alien-army.co.sr
Ganderoleg
hunter nebula alien
hunter nebula alien

Muški

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Čet Jun 21, 2007 5:35 pm

E da- zaboravio sam da sam tvom burazu Vanzemaljcu II doneo i par animacija na cd-u sa GameMakerom Smile

Taj GM je totalni trash za 3D igre ali je za 2D igre skroz o.k. Mislim da je pored svih losih stvari kod njegovog 3D renderinga najveci problem osvetljenje- kad se stave izvori svetla igra grca kao da se renderuje Oblivion a i dalje izgleda smesno. Jedino sto sam ja stavljao, kad sam radio igru u GM-u, je fog kao neka vrsta pseudo-svetla(stvari u daljini se postepeno zatamnjuju).

Sa GameStudiom je totalno druga prica- on nije sposoban da izrenderuje geometriju igre koja bi bila A kategorije ali je svetlo vise nego o.k. Mogu da se prave razni svetlosni efekti a kod statickog osvetljenja pretapanja razlicitih nijansi su skoro neprimetna.

P.S.
Samo na kraju da kazem da Vanzemaljac II ima najgotivnijeg avatara Ja sam veliki postovalac lika i dela naseg buduceg kralja Kim Jong-ila i nadam se da mi on nikada nece zavaliti nuklearku na gajbu Rolling Eyes jer sam ga ja uvek srdacno podrzavao. Samo tol'ko.
Nazad na vrh Ići dole
Sephiroth
General
General

Muški
Broj poruka : 402

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Čet Jun 21, 2007 6:20 pm

Vanzemaljčev brat affraid

ili ti vanzemaljac II

P.S. igra ne izgleda loshe...
Nazad na vrh Ići dole
Ganderoleg
hunter nebula alien
hunter nebula alien

Muški

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Čet Jun 21, 2007 11:46 pm

Thanx Sephiroth- imas od mene besplatnu kopiju

Evo jedne 2D animacije koju sam crtao jos dok sam radio sa GameMaker-om. Nije sredjena ali je o.k. sto se tice samog pokreta.

Ovo je isto dobra fora: na monitorima se vrte 2D animacije koje sam rippovao iz crtanog filma(Prilaz dvorcu&Izlaz u dvoriste)

Nazad na vrh Ići dole
Superman
xilien alien

Muški

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Čet Jun 21, 2007 11:58 pm

Mene vise zanimaju particle efekti

(\/)     
(xx)     
c(")(")
Nazad na vrh Ići dole
Ganderoleg
hunter nebula alien
hunter nebula alien

Muški

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Pet Jun 22, 2007 12:59 am

Na GameStudio sajtu ima program koji moze da se skine za dz: EasyParticle 3.1. Mislim da moze da exportuje u par formata ali nisam siguran- u samom GS-u radi ko zmaj i totalno je prost.

Na ovom screenu sa monitorima se vidi malo moj particle u desnom uglu- kao neka levitirajuca energetska izmaglica. Evo ga screen kako izgleda u editoru EasyParticle-a.

U njemu sam pravio i efekat vatre (doduse ova scena ne postoji vise u igri jer sam krenuo da redizajniram taj deo nivoa)

Nazad na vrh Ići dole
Ganderoleg
hunter nebula alien
hunter nebula alien

Muški

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Pet Jun 22, 2007 1:12 am

Tek sam sad provalio da mi se ovaj He-man Gif ne mice
Ovi chobani sa http://www.servimg.com mi Gif pretvaraju u Jpg Mozda je previse velika za Gif ili sta god Videcu sutra sta se desava sa tim shitom.
Nazad na vrh Ići dole
Ganderoleg
hunter nebula alien
hunter nebula alien

Muški

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Ned Jun 24, 2007 2:15 am

Konacno ga prihvatise u Gif formatu- kapiram da je problem bio u velicini
Evo kako to izgleda animirano:

.

Samo jos jednom kazem da crtez i boju nisam sredio do kraja- bilo mi je bitno da je pokret o.k.

BTW- Sve je crtano na papiru pa onda skenirano i poredjano u AdobeImageReady-u.
Nazad na vrh Ići dole
Urban_girl
mysterian alien
mysterian alien

Ženski
Broj poruka : 76
Interes : dance,music...
Datum upisa : 23.02.2007

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Pon Jun 25, 2007 4:39 pm

simpa izgleda....moj brat je imao figurice(sada su verov. negde u podrumu)
Nazad na vrh Ići dole
Superman
xilien alien

Muški

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Pon Jun 25, 2007 5:36 pm

Urban_girl ::

Ja sam kao mali imao action figuru i plasticni mac.

(\/)     
(xx)     
c(")(")
Nazad na vrh Ići dole
Ganderoleg
hunter nebula alien
hunter nebula alien

Muški

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Pon Jun 25, 2007 5:49 pm

Thanx lol! Ja sam u citavoj GameDevelopment prici od skorije pa mi je super kad nailazim na pozitivne reakcije
Superman ::
Masters figurice dostizu fine cene na netu ako su u dobrom stanju. Ako niste emotivno vezani za njih(mada ako su bile vase mislim da nije moguce da niste emotivno vezani ) i ako su u o.k. stanju (ako u podrumu nema suvise vlage ) mogu da se prodaju na eBay-u ili preko MOTU sajtova za dosta evrica
Nazad na vrh Ići dole
Superman
xilien alien

Muški

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Pon Jun 25, 2007 5:55 pm

Ganderoleg ::
Thanx lol! Ja sam u citavoj GameDevelopment prici od skorije pa mi je super kad nailazim na pozitivne reakcije
Superman ::
Masters figurice dostizu fine cene na netu ako su u dobrom stanju. Ako niste emotivno vezani za njih(mada ako su bile vase mislim da nije moguce da niste emotivno vezani ) i ako su u o.k. stanju (ako u podrumu nema suvise vlage ) mogu da se prodaju na eBay-u ili preko MOTU sajtova za dosta evrica

Steta. Ja sam svoje rastavio na subatomske cestice.

(\/)     
(xx)     
c(")(")
Nazad na vrh Ići dole
Ganderoleg
hunter nebula alien
hunter nebula alien

Muški

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Sub Jul 07, 2007 2:36 pm

Juce sam bas zavrsio glavno raskrsce na spratu dvorca na Eterniji iz koga se ide za sobe i dole za tron sobu i holove
Hol je dizajniran tako da ima otvoren krov kroz koji se vidi i deo zidine dvorca ali... cini mi se da bi zidina trebala da ima malo vise detalja Rolling Eyes
Ili je i ovako o.k.?

Hol iz koga se ide za sobe...

Pogled na gore otkriva zid dvorca koji je mozda malo previse low-poly?...

Nazad na vrh Ići dole
Superman
xilien alien

Muški

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Sub Jul 07, 2007 7:55 pm

Prvo, primetio sam neko prelamanje:

Jeste low poly. Uglavnom to mislim na one "krivulje".

(\/)     
(xx)     
c(")(")
Nazad na vrh Ići dole
Ganderoleg
hunter nebula alien
hunter nebula alien

Muški

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Ned Jul 08, 2007 12:29 am

Eto ne bih ni provalio da mi se prelamaju poligoni
Ne vredi- stvarno mora neko drugi da pregledava sta covek uradi jer kad radis(a posebno kad radis sve kao ja)promaknu ti stvari
Thanx na kritici lol!

Btw- Ova scena na tvom screenu je takodje low-poly ali je koliko ja vidim dodat Bloom Shader i na zidu odradjen Bump Mapping pa izgleda do jaja
GameStudio podrzava i shadere i mapping ali posto je ipak shit od engina dosta usporava frame rate kada se te tehnike primene. Ipak mislio sam i sam da se malo zezam sa tim na par mesta
Nazad na vrh Ići dole
Superman
xilien alien

Muški

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Ned Jul 08, 2007 11:38 pm

Citat :
Quake III Arena is a Deathmatch based first person shooter from the gaming giants idSoftware. It has a beautiful graphics engine, that has been the basis for many other retail games such as Star Trek: Elite Force, and American McGee's Alice. It was the first graphics engine to enable curves to be created, rather than lots of polygon flat shapes placed close together.

Quake 3 engine se dobro snalazi sa krivim objektima. Primer:

Nepreteran broj poligona. I ako neki stub, naprimer, ima 16 poligona. Kako se igrac od njega udaljava broj poligona se smanjuje na 4-8.

Ako toga nema, uvek mozes da lowpoly objekte sakrijes.
Naprimer:
1. Smestis is na neko daleko i nedostizno mesto
2. Prikrijes ih senkom, maglom, dimom, staklom, vodom...
3. Zaposlis igraca toliko da i ne primeti
4. Kombinacija navedenog

(\/)     
(xx)     
c(")(")
Nazad na vrh Ići dole
Vanzemaljac II
mysterian alien
mysterian alien

Muški
Broj poruka : 6
Zanimanje : Vanzemaljčev brat

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Uto Jul 10, 2007 8:03 am

Ganderoleg ::
Juce sam bas zavrsio glavno raskrsce na spratu dvorca na Eterniji iz koga se ide za sobe i dole za tron sobu i holove
Hol je dizajniran tako da ima otvoren krov kroz koji se vidi i deo zidine dvorca ali... cini mi se da bi zidina trebala da ima malo vise detalja Rolling Eyes
Ili je i ovako o.k.?

Hol iz koga se ide za sobe...

Pogled na gore otkriva zid dvorca koji je mozda malo previse low-poly?...

Nazad na vrh Ići dole
Ganderoleg
hunter nebula alien
hunter nebula alien

Muški

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Uto Jul 10, 2007 2:08 pm

Znaci mislis da je ipak previse low-poly lol!
Zezam se Super je sto ima nekog na forumu ko kapira development problematiku.
Stvarno je previse mali broj poligona na lukovima- to vec sredjujem, a resio sam i da malo zakomplikujem gornje siljke. Ortak mi je sinoc predlozio i puzavicu.

GS ima dva graficka editora- Wed (world editor) & Med (model editor). Samo Med podrzava curves tehnologiju u punom smislu dok je u Wed-u moguce dobiti nesto slicno manipulacijom vertexa na primitive objektu.

Sto se tice smanjivanja i povecavanja broja poligona zavisno od udaljenosti(Level of detail-LOD)to je naravno moguce odraditi ali kod GS-a tu postoji jedan problem oko statickog i dinamickog osvetljavanja objekata. Ne bih sad da davim oko toga ali u izboru izmedju LOD-a i gotivnog statickog osvetljavanja odlucio sam se za svetlo Rolling Eyes (Naravno u pitanju je izbor za indoor nivoe)

Za VanzemaljcaII:
Thanx VanzemaljcheII- ...and may the smurfs be with you
Nazad na vrh Ići dole
Vegeta
Seatopian alien
Seatopian alien

Muški
Broj poruka : 464
Godina : 25
Zanimanje : Feel free to die
Interes : Feel free to die ...
Datum upisa : 14.10.2006

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Čet Jul 12, 2007 4:31 pm

E bro igra izgleda bas full... jedino kakva ce biti igrivost i sto manje bugova i naravno da bude dugacka igra a ne nesto za manje od dan predjem ...
Nazad na vrh Ići dole
Ganderoleg
hunter nebula alien
hunter nebula alien

Muški

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Sub Jul 14, 2007 12:18 am

Thanx Veg lol!
Kapiram da bugova nece biti previse ali sto se tice duzine tu sam u DownLoadable limitu Rolling Eyes Ipak sigurno nece biti kraca od onoga sto predstavlja standard za ShareWare aplikaciju tog tipa.

Veceras mi je ortak zaduzen za 'ziku doneo nekoliko stvari u Wav i Mp3 formatu. Zipovao sam dva Mp3a i stavio na FileFront ako neko hoce da ih overi
U zipu se nalazi preradjena glavna He-Man tema i glavna Skeletor tema i fajl zauzima oko 1.5Mb. Svi koji su nekada gledali Masterse sigurno ce prepoznati melodije Autor je Gligorijevic Ivan- Gliga a sve je radjeno u programu FL Studio XXL V7.0.0
Mislim da za download nije potrebno preko 2 min ili cak manje.
Evo linka :

MastersMp3.zip
Nazad na vrh Ići dole
Impuls
milennian alien
milennian alien

Muški
Broj poruka : 220
Godina : 32
Datum upisa : 15.11.2006

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   Sub Jul 14, 2007 1:34 pm

nije loshe Smile.Hey Ganderoleg,ajde mi poshalji te dve pesme u midi formatu...hocesh li?zelim neshto da probam Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi   

Nazad na vrh Ići dole

Masters Of The Universe- Moja Low Budget igra u pripremi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
alien-army :: Pc :: Razvoj igara-
Skoči na: